Opuchlizna twarzy i ból głowy a wyrastająca ósemka

Witam od kilku dni cierpie z powodu wyrastajacej 8 bylem u stomatologa ktory mi zrobił płukanke tego jakas kiszonke dał i lek do srodka w sumie minol dzien a ja nadal strasznie spuchniety zazywam antybiotyk po ktorym boli mnie glowa i mam zawroty nazywa sie CLINDAMYCIN 600 czy to normalne w ulotce nie pisze i kiedy taki bol ustepuje i opuchlizna bo szajby dostaje mam juz 29lat i waze 67kg i dziwie sie ze ze mnie boli poprzedni nie bolał wlasnie sie dowiedzialem ze juz mam go.prosze o pomoc

Witam
Bol głowy raczej jest o wyżynającej się 8 a nie od antybiotyku po nim mogą wystąpić niepożadane dolegliwości żołądkowo-jelitowe w takiej sytuacji myśle że warto pomyśleć o ósunięciu takiego zęba ale decyzje możę tylko podjąć lekarz który ma pełną dignostyke
Pozdrawiam

Utrudnione wyrzynanie zębów mądrości wiąże się niestety z dolegliwościami bólowymi i objawami ogólnymi takimi jak podwyższona temperatura ciała, ogólne osłabienie, brak apetytu, obrzęk policzka, bóle głowy. Antybiotykoterapia jest w takim przypadku wskazana przed ekstrakcją zęba. Aby antybiotyk zaczął działać musi minąć ok. 2 dni, wtedy te objawy zaczną mijać. Antybiotyk stosowany przez Pana jest odpowiedni.

pozdrawiam serdecznie