Opuchlizna twarzy przy wszywce alkoholowej

Moj partner od dwuch miesiecy ma wszyta wszywke,czy od wszywki moze napuchnac twarz?od jakiegos czasu pucznie mu a to nad oczami a to policzki lub wargi.Na poczatku myslalam ze moze cos w nocy go ugryzlo ale teraz na przerwie w pracy przy sniadaniu napuchla mu warga,Co to moze byc?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednym z działań niepożądanych preparatów stosowanych podskórnie w terapii alkoholizmu są skórne reakcje alergiczne. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Partner powinien udać się do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie leczenie.