Opuchlizna twarzy u 91-latka

Niepokoją mnie opuchnięcia poszczególnych części twarzy u dziadka (91 l.) Zaczęło się od spuchniętego prawego policzka (dolna część). Zniknęło po dniu i pojawiło się następne ibtak było też z innymi: poniżej prawego oka, dolna warga,lewy policzek i znowu prawy policzek. Z tymi opuchliznami nie wiążą się żadne inne dolegliwości. Opuchnięte miejsca nie bolą,nie są czerwone,bez gorączki. Piekł go tylko język.Dziadek leczy się na serce i nadciśnienie. Co może być przyczyną tych dolegliwości?

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być wiele i bez przeprowadzenia badania ciężko jest mi zaproponować możliwe rozpoznanie dlatego sugeruję kontakt z lekarzem.