Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opuchlizna wewnętrzna naciskająca na nerwy

Witam, 4 dni temu zostalam potracona przez samochod na przejsciu dla pieszych. "Dostalam" w prawa noge. Nie ma zlaman. Z poczatku bolala mnie z zewnatrz kostka, udo i kolano. Kostka udo juz nie bola, jednak kolano boli po obu stronach zawnetrznej i wewnetrznej. Lekko spuchlo i nie moge go zginac i w dodatku mam mrowienie w "kciuku" stopy. Co to oznacza? Czy to jakas opuchlizna wewnetrzna, ktora naciska na nerwy? Jak postepowac? Pozdrawiam Tathiana
KOBIETA, 36 LAT 11 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Jeśli skóra jest ciepła to może mieć Pani stan zapalny i wtedy konieczna jest konsultacja z lekarzem ortopedą z uwagi na ryzyko rozwoju zakażenia. Lekarz prawdopodobnie przepisze antybiotyk. Jeśli stan zapalny się nie rozwija to należy delikatnie ćwiczyć stopę i ją odciążać. W tym przypadku wskazana jest pomoc fizjoterapeuty.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety