Opuchlizna z powodu bólu zęba

Witam, Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem co robić.  W nocy z środy na czwartek zaczął mi puchnąć policzek z prawej strony i bolała mnie dwójka . Nie jestem z tych, co panikują, ale sytuacja wydała mi się bardziej niż nietypowa. W czwartek byłem u stomatologa i przepisał mi antybiotyk o nazwie DALACIN C. Tak jak zalecił stomatolog, antybiotyk biorę co 8 godz. Lekarstwo jednak chyba nie zadziałało. Bowiem kiedy dziś rano wstałem okazało się że, jestem dużo więcej spuchnięty. Co robić ????? Obawiam się większych, bardziej poważnych problemów. Chciałbym wiedzieć, co może być przyczyną powiększającej opuchlizny. Jak dalej działać? Może antybiotyk jeszcze nie zadziałał. Czekać? Jeżeli tak - to jak długo? A może od razu udać się do dentysty? Ratujcie!!!

Przyczyną jest duży stan zapalny w kości który pochodzi z nieleczonej głębokiej próchnicy. Należy jak najszybciej wykonać leczenie kanałowe na jednej wizycie. Po leczeniu i podtrzymaniu kuracji antybiotykowej stan zapalny i opuchlizna będzie się zmniejszała. Proszę udać się szybko do stomatologa ponieważ istnieje możliwość, że będzie konieczność nacięcia ropnia w celu przyspieszenia gojenia.

Witam. Proszę nie zwlekać i pójść jeszcze raz do dentysty. Trzeba będzie ząb otworzyć i prawdopodobnie naciąć ropień. Opuchnięty policzek proszę okładać lodem. Takie stany wymagają zawsze szybkiej interwencji. Pozdrawiam Krystyna Pikała