Opuchnięcia i bóle nóg u 40-latki

Witam.Mam 40 lat i od ponad roku strasznie mnie bolą nogi i puchną.Niedawno zrobiłam badanie dopplera Wynik: Na podudziu widoczny niewydolny perforator Cocket I na jego wysokości pień VSM poszerzony-zmieniony żylakowo.Dodatkowo zauważyłam że na obu nogach wystąpiły zaczerwienienia i drobne krostki.Lekarz mówił,że powinnam poddać się operacji.Nie wiem co robić czy da się to w jakiś inny sposób leczyć.?Pozdrawiam Jolanta

Do wyboru ma Pani klasyczną operację, metody małoinwazyjne (EVLT, SVS, skleroterapię, RF) lub noszenie wyrobów uciskowych II klasy ucisku do końca życia (podczas siedzenia i pionizacji, ściągać na noc), jednak samo noszenie pończoch/rajstop nie usunie już istniejących żylaków, jedynie zahamuje postęp choroby i prawdopodobnie ograniczy Pani dolegliwości. Osobiście polecam postępowanie zabiegowe.