Opuchnięcia kostki po wszczepieniu stawu biodrowego

Witam 2 tygodnie jestem po wszczepieniu endoprotezoplstyki calkowitej bezcementowej krotkotrzpionowej stawu biodrowego, bioreBiofazolin i Fraxiparine,ale od 5 dni puchnie mi nioga w kostce nie wiem dla czego badanie zyl wyszlo prawidlowo czyzby od chodzenia?lub złego cwiczenia. jeszcze chcialam sie zapytac czy juz moge spac na ktoryms z bokow czy w dalszym ciagu na plecach bardzo prosze o odpowiedz Beata 49 lat

Witam,
jest to związane z przejściowym zaburzeniem krążenia w kończynie. Należy stosować profilaktykę p/zakrzepową heparynami drobnocząsteczkowymi, maksymalnie często utrzymywać kończynę obrzękniętą wysoko i stosować zimne okłady. Z czasem objawy ustaną.