Opuchnięcia na palcach u chorego na cukrzycę typu 2

Choruję na cukrzycę typu 2 od kilku lat. Od maja br. przy palcach prawej nogi zaczęła tworzyć się "poduszka" opuchnięcie. Potem opuchnięcie przesunęło się na kostki. Stopa zmieniła kolor z jasnego na opalony. Nocny dyskomfort rozchadzam rano. Zjadłam opakowanie "vessel due f"-skutek mizerny. Co z tym robić?, jak leczyć? Serdecznie dziękuję za odpowiedz. pozdrawiam-Basia

Witam. Trudno doradzać odnoścnie wdrożenia odpowiedniego leczenia bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Zmiany mogą być wynikiem rozwoju stopy cukrzycowej w związku z czym sugeruję wizytę u diabetologa który przeprowadz bezpośrednie badanie.