Opuchnięcia nóg i zmiany skórne

witam moja mam 62 lata ma nadwagę, często puchną jej nogi, ostatnio na lewej nodze na wysokości piszczela pojawiła się zmiana na skórze, wypukła, miękka z płynem, teraz zauważyłam nową , mniejszą nieco niżej, zmiany nie krwawią,są widocznie wypukłe. Jak można to okreśić?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

zmianę powinien obejrzeć dermatolog i określić przyczynę powstania, warto również udać się do dietetyka po odpowiednią dietę redukującą wagę.

Pozdrawiam