Opuchnięcia po zabiegu kwasem glikolowym

Dziendobry, chcialam prosic o rade. Trzy dni temu poszlam do kosmetyczki na zabieg kwasem glikolowym w celu usuniecia plam na policzkach. W ostatniej chwili kosmetyczka zdecydowala zedrzec mi naskurek glowica diamentowa, ktorej uzywa sie do mikrodermabrazji a nastepnie na to nalozyc kwas. Obawiam sie ze byl 70 % jak na poprzednim zabiegu , ktory jednak nie przyniosl zadnych rezultatow. Obecnie jestem bardzo spuchnieta, i mam rany na policzku. Stosuje Pantehnol w piance ale to bardzo piecze.

Proszę udać się do dermatologa i poinformować osobę wykonującą zabieg,o stanie swojej skóry.

Mogę polecić Pani maść recepty, która przyspieszy gojenie naskórka- dernilan lub Bioderma cicabio. Lekarz obejrzy również czy nie doszło do zakażenia skóry.

A na przyszłośc z przebarwieniami proszę udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Peeling glikolowy nie służy do usuwania przebarwień ani mikrodermabrazja.

Można to wykonać medycznymi peelingami lub wykonać zabieg dermamelan/cosmelan zabiegi dobiera się po obejrzeniu stanu skóry.

Witam
Proszę spróbować stosować dodatkowo Bioderma Cicabio lub zwykłą wazelinę apteczną w celu regeneracji naskórka. Bezwzględnie trzeba używać kremów z filtrem, bo jest Pani teraz dużo bardziej narażona na powstanie kolejnych przebarwień. Najlepiej byłoby skonsultować się z dermatologiem.
Przebarwienia najlepiej usunąć zabiegiem Cosmelan / Dermamelan lub laserowo.