Opuchnięcie ciała po jedzeniu

Dzień dobry. Mój problem polega na tym, że jak cokolwiek zjem puchnę na całym ciele. Ciało jest wtedy bardzo miękkie i okropnie się czuję. Po kilkudniowej głodówce zazwyczaj przechodzi, lecz gdy tylko coś zjem znowu mam problem.

Witam,
ponieważ z opisu wynika, że nie rozpoznano jeszcze pokarmu jaki wpływa na wystąpienie opuchlizny warto rozpocząć postępowanie mające na celu właśnie zdiagnozowanie tej przyczyny. Najlepiej wykonać badanie alergologiczne panelu pokarmowego oraz oddechowego pod kątem IgE. Jeśli nic nie zostanie ujawnione należy kontynuować diagnostykę pod kątem nietolerancji pokarmowych [testy np. ImuPro].
Warto skonsultować objawy również z gastrologiem.

pozdrawiam

Witam. Jednym z powodów Pani (oczywiście diagnozy wymagała by dłuższa rozmowa i analiza) stanu może być nietolerancja pokarmowa lub alergia na jakiś składnik diety. Po okresie głodówki, gdy eliminuje Pani jedzenie - objawy mijają. Warto poprosić lekarza o skierowanie na testy pokarmowe. Troszkę dłużej zajmie obserwowanie siebie, czyli: zjada Pani posiłek i obserwuje po jakim produkcie pojawiają się w/w objawy, być może nie toleruje go Pani i trzeba go wyłączyć z diety m.in. na 3 miesiące. Po tym czasie zjada Pani niewielką ilość i obserwuje jak się czuje, czy wracają te objawy, jeśli tak to proszę iść do lekarza lub dietetyka po poradę co dalej zrobić.

Najprawdopodobniej spowodowane to jest nietolerancją Pani organizmu na poszczególne produkty żywnościowe. W związku z tym należy udać się do lekarza i poprosić o testy na nietolerancję pokarmową. Dzięki temu będzie można ustalić odpowiednią dietę dla Pani.

Dzień dobry,
być może ma Pani alergie pokarmową lub nietolerancję pewnych produktów. W celu zdiagnozowania należałoby przeprowadzić odpowiednie testy, a na ich podstawie dokonywać zmian w codziennej diecie. Proszę zgłosić się do lekarza 1 kontaktu, by zrobić ogólne badania morfologia krwi, ob, poziom hormonów tarczycy, próby wątrobowe - być może coś się dzieje w Pani organiźmie jeśli te badania nic nie pokarzą, dobrze by było wykonać testy na alergię pokarmową.