Opuchnięcie dłoni po operacji usunięcia malformacji nadgarstka

Witam.moja córka - 6lat miała w czwartek tj.25 września operacje wycięcia malformacji nadgarstka prawego. Wczoraj wróciliśmy do domu i wieczorem zaobserwowalam ze dłoń od strony zewnętrznej jest trochę opuchnieta.czy mamy jechać spowrotem do szpitala czy odczekać aż opuchlizna zejdzie.czy może tam sie zbiera plyn?jak to odróżnić?na kontrole i wyciagniecie szwow mamy sie zgłosić za 10 dni.

Witam. Jaka malformacja ? gdzie było cięćie? Po zabiegu operacyjnym zwykle leczenie jest kontynuowane w poradni i tam lekarz musi odpowiedzieć na ww pytania. Obrzęk dłoni nie jest niczym nienormalnym jednak kontrola gojenia musi być wcześniej - na 10 dobę to już tylko zdjęcie szwów.