Opuchnięcie kolana a wynik USG

Witam,proszę o interpretację wyniku usg kolana mojej mamy.wszyscy nas odsyłają,nikt nie chce pomóc.zaawansowany proces zmian zwyrodnieniowo wytwórczych przedziału bocznego,przyśrodkowego oraz rzepkowo udowego,liczne pekniecia MM oraz widoczne zaawansowane zmiany degeneracyjne ww łąkotki.W zachyłku nadrzepkowym widoczny echogenny ,gęsty płyn.Obrzęk maziówki oraz zmiany obrzekowe ciała tłuszczowego hoffy. Kolano ciagle puchnie,ściągana jest krew na pogotowiu gdzie sie udajemy i skad nas odsyłaja.

Witam,
obraz usg przemawia za zmianami zwyrodnieniowymi w stawie kolanowym. Jeżeli występują bóle i obrzęki oraz problemy z chodzeniem, jest to wskazanie do wymiany stawu.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda