Opuchnięcie palca po złamaniu

mój syn miał złamany mały palec u lewej reki i po 10 dniach miał sciągnietą szyne teraz palec go boli i ma go na nowo spuchnietego niewiem czy to tak ma byc czy po prostu mu sie to nie zrosło.

Szanowana Pani, z opisu który Pani przedstawiła wynika, że jeśli rzeczywiście rozpoznano u syna złamanie - to czas unieruchomienia wynoszący 10 dni jest za krótki na uzyskanie zrostu kostnego. W tej sytuacji syn powinien zgłosić się to kontroli ortopedycznej której celem będzie wykonanie rtg kontrolnego i na jego postawie podjęcie decyzji o dalszym leczeniu. Do czasu kontroli ręka powinna być noszona na temblaku w jak najwyższym ułożeniu w celu poprawienia odpływu żylnego. Kontrola powinna być przeprowadzona niezwłocznie. Pozdrawiam