Opuchnięcie policzków po wszczepieniu rozrusznika

Proszę o pomoc babcia ma 85 lat od czwartku ma wszczepiono rozrusznik dostała temperaturę i infekcję puchną jej policzki leży w szpitalu co dalej?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli po zabiegu u babci wystąpiła gorączka, to lekarze najprawdopodobniej włączyli już leczenie antybiotykami. Samo opuchnięcie policzków może mieć niestety wiele przyczyn i na podstawie samego faktu nie można postawić rozpoznania. Może mieć zarówno związek z chorobami babci, z infekcją, jak i być objawem alergii.