Opuchnięcie powieki i ból gałki ocznej

Witam.Prosze o odp.Otoz kilka dni temu napuchla mi powieka odczuwam bol galki ocznej i bialko oka jest bardzo przekrwione.Tylko jedno prawe oko.Udalam sie do okulisty i stwierdzono ze to jest wirus.Zapisano mi krople sterydowe ktore musze stosowac przez dwa tyg.Moje pytanie czy to jest trafna diagnoza? Czy wirusy leczy sie sterydami.? Prosze o porade.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej potwierdzić lub wykluczyć postawioną diagnozę. Jeśli zatem ma Pani wątpliwości co do prawidłowości postawionej diagnozy, sugeruję, by skonsultowała się Pani z innym specjalistą okulistą.