Opuchnięcie szyi i sztywnienie kości brody - czy to może być związane z nadwagą?

Mam 32 lata i mam otyłość:( do tego nerwice lękowe z somatami . Mieszkam w Uk od jakiegoś czasu mam problemy z szyja mianowicie w miejscu gdzie kończy się szyja i zaczyna klatka piersiowa odzywam po obu bokach opichniecie . I sztywnienie kości brody . Czy to jest związane z moja waga ? Ostatnio zauważyłam że pychna mi po nocy dłonie i w łokciach robiłam badanie tz morfologia i RTG klatki piersiowej i wszytko jest w normie . Nie bardzo wiem od czego to uczucie na szyji takiego jak by ciągnięcia . Czy to jest kwestia nadwagi ?? Jak odchudzić szyje ??? Nie długo wybieram się do Polski może warto zrobić jakieś dodatkowe badania ? Proszę o odpowiedź z góry bardzo dziękuję. Moja waga 88kg przy zdrowie 173 :(

Witam serdecznie,
oczywiście może to być związane z nadwagą ale nie koniecznie. Prosze udać się do lekarza pierwszrgo kontaktu, który zleci odpowiednie badania.
Nie mniej jednak powinna Pani schudnąć. Niezbędna jest odpowiednia dieta. Jeżeli mieszka Pani w UK to może mogłabym pomóc Pani przez internet w dobraniu zdrowego jadłospisu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk