Opuchnięcie szyi po zabiegu operacyjnym tarczycy

Witam.Jestem 6 miesięcy po operacji tarczycy- wole guzowate.mam zostawione fragmenty obu płatów.TSH w tej chwili 15.67, przyjmuje euthyrox 112.Od tygodnia odczuwam ból szyi po obu stronach krtani, szyja jest lekko opuchnięta, tak jakbym znów miała powiększona tarczyce, co to moze byc?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, być może do odrostu usuniętej części tarczycy. Stężenie TSH wskazuje na niedobór hormonów tarczycy. Najprawdopodobniej, odrośnięty gruczoł nie funkcjonuje prawidłowo, a dawka leku jest niska, by zahamować jego funkcje całkowicie. Proszę niezwłocznie udać się do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam.