Opuchnięta kostka i wynik RTG stopy

Mam opuchniętą kostkę.Z rtg prawej stopy wynika:drobne zwapnienie przyczepu ścięgna achillesa,innych zmian kostnych nie ma.Prosze o poradę jak postepowac zeby przywrócić komfort chodzenia.Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przede wszystkim zalecam udanie się do specjalisty chirurga bądź ortopedii. Opuchlizna może wynikać z urazu tkanek miękkich a nie zmian kostnych dlatego RTG nic nie wykazuje. Zaleca się odciążenie i usztywnienie kostki w ortezie oraz środki przeciwbólowe i przeciwzapalne i zimne okłady. Pozdrawiam