Opuchnięta noga po zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej

Mój maz dwa dni temu wyszedł ze szpitala po zzg i zatorowości płucnej noga jest o pięć cm grubsza od zdrowej nogi gdy trochę po spaceruje to boli go lydka czy to normalny objaw czy mąż powinien dużo chodzić czy chorą nogę trzeba bandazowac,z leków przeciwzakrzepowych bierze warfin 8mg

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, na pewno taki stan tak krótko po epizodzie zakrzepicy może się jeszcze utrzymywać natomiast najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń lekarskich i stałe przyjmowanie leków. W razie wątpliwości proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam