Opuchnięta pochwa - ciąża czy infekcja?

Witam,

od tygodnia zauważyłam, że moja pochwa jest spuchnięta i wytwarza bardzo dużą ilość białego, gęstego śluzu (czuję to ja i mój partner w trakcie stosunku). Poza tym zaczęłam odczuwać wstręt do dymu papierosowego oraz mam przez cały dzień nudności. Szybko się męczę, co powoduje trudności w złapaniu oddechu. Kocham się z mężem bez żadnego zabezpieczenia. Czy mogą to być objawy ciąży? Czy mam zacząć się martwić, że to coś poważnego? Robiłam już test ciążowy, ale wyszedł ujemny. Tego typu problem mam pierwszy raz.

Pozdrawiam, Marta

Witam serdecznie,

objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z ciążą, ale nie muszą. Test ciążowy jest wiarygodny po około 2 tygodniach od zapłodnienia. Nie wiem, kiedy go Pani wykonała, dlatego nie potrafię określić, na ile jego wynik jest wiarygodny. W przypadku wątpliwości należy oznaczyć beta-hCG we krwi. Jego wynik jest wiarygodny po około 7 dniach od zapłodnienia.

Nieprawidłowa wydzielina z dróg rodnych może oznaczać stan zapalny. Aby wyjaśnić co jest przyczyną dolegliwości, które się pojawiły, wskazana jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam