Opuchnięta twarz po przebudzeniu i ropa w zębie

Dzień dobry. Po przebudzeniu stwierdziłem, że mam opuchniętą twarz. Powodem jest to że ząb, który plombowałem pół roku temu został zainfekowany i zebrała się ropa. Mam dwa pytania: Jakie są powikłania po ekstrakcji zęba? Drugie pytanie: Czy fakt, że często czuje zimno, ból mięśni typowy dla grypy nie mając przy tym gorączki może być z tym powiązany?

Witam,
objawów grypopodobnych raczej bym z zębem nie łączył , jednak proszę koniecznie zgłosić się do lekarza stomatologa.
Jeżeli to tylko możliwe proszę próbować ratować zęba . Tu konieczne będzie leczenie kanałowe . Jeśli jednak ząb nie nadaje się do leczenia , to lekarz prowadzący przygotuje Pana do zabiegu ekstrakcji i poinformuje Pana o ewentualnych ,możliwych powikłaniach.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło