Opuchnięta twarz po wypiciu alkoholu

witam, mam takie pytanie zauważam że często rano puchnie mi twarz i najbardziej po wypiciu jakiegoś alkoholu ogólnie unikam go, co może być tego przyczyna? A może opuchnięta twarz nie jest efektem wypicia alkoholu? Jeżeli tak to jaka może być tego przyczyna? Nie biorę żadnych leków. Nie zdiagnozowano u mnie żadnych poważnych dolegliwości. Nie jestem na nic uczulona. Nie wiem od czego może być ta opuchnięta twarz i na zbieg okoliczności zawsze pojawia się po wypiciu alkoholu. Może alkohol działa jak zapalnik? Dziwne jest to, że nie piję go dużo, a twarz i tak puchnie. Czy powinnam się przebadać? Jakie ewentualnie badania wykonać? Proszę o pomoc. Dziękuję

Proszę Pani,

Jeśli zidentyfikowała Pani tę zależność, że po wypiciu alkoholu puchnie Pani twarz, to proszę zwrócić uwagę, że po prostu, należy nie spożywać alkoholu, lub spożywać go mniej, lub spożywać napoje niskoalkoholowe zamiast wysokoalkoholowych.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski