Opuchnięta twarz po zjedzeniu grejfruta

Witam!Wczoraj podczas jedzenia grejpfruta (zielonego) nagle,poczulam jak by puchla mi twarz,szczegolnie okolice ust.A do tego okropne pieczenie jak bym stycznosc miala z kwasem ...Tyle razy je jadlam i nie mialam takich rzeczy.Czy to alergia?

Dzień dobry,

Prawdopodobnie opuchniecie twarzy to wynik alergii.
Proszę na okres 2-3 tyg, odstawić grejpfruta.
Po tym czasie można spróbować zjeść ww. owoce, ale wcześniej dokładnie umyć skórkę.
Owoce są pryskane i być może to konserwant wywołał alergie.