Opuchnięte dłonie po przebudzeniu

Witam, mam następujący problem:  z rana mam podpuchnięte dłonie. Później wracają do normy, ale problem pojawia się zawsze rano. Czy może być to spowodowane małym spożywaniem płynów? Jeżeli nie, jaka może być inna przyczyna pojawiającej się opuchlizny po przebudzeniu rano? Czy to może być coś poważnego? Czy powinnam zrobić specjalistyczne badania? Trochę mnie to niepokoi i nie wiem czym ten objaw puchnięcie może być spowodowany. A może to zatrzymanie wody w organizmie? Ale dlaczego? Jak można to leczyć, żeby wszystko było w porządku? Bardzo prosze o szybką i fachową odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam
podpuchnięte dłonie z rana może to być rzeczywiście problem związany z niedoborem spożycia płynów o właściwościach nawadniających. Poza tym może także być to np. objaw alergii czy nietolerancji pokarmowej lub problemów z prawidłowym krążeniem.

pozdrawiam

Witam serdecznie,

Opuchniecie dłoni może być przyczyną zbyt niskiego przyjmowania płynów.
Zaleca się wypijanie około 1,5-2l czystej wody dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od Nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pana organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pana przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco.
Puchniecie dłoni po nocy może mieć również inne podłoże wiec warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu który postawi dokładniejszą diagnozę i skieruje Pana na ewentualne badania.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, to może byc jedna z przyczyn, ale zdiagnozować musi lekarz. Proszę zrobić podstawowe badania i udać się na konsultację. Pozdrawiam serdecznie

Witam, w pewnym sensie może być to spowodowane małą ilością wypijanych płynów - wówczas organizm bardziej kumuluje wodę pod skórą, takie przypadki zdarzają się rzadko przy długotrwałym niedoborze płynów, jednak takie obajwy mogą wynikać ponad to z wielu innych problemów zdrowotnych, może być to wynikiem zaburzeń krążenia, schorzeń tarczycy lub nadmiarem tkanki tłuszczowej w organizmie,