Opuchnięte dziąsła po usunięciu zęba

Witam !cztery dni temu usunięto mi zęba a ja cały czas cierpie z bólu. Mam opuchnięte dziąsła i taki narywający ból szczęki po stronie wyrywania. To nie jest pierwszy raz,mysle ze zalezy to od składu srodka znieczulającego i tak sie dzieje zawsze gdy składnikiem jest adrenalina. Czy to możliwe że moze tak po tym boleć i tyle dni cierpie. Jak temu zapobiec ?pozdrawiam Mira

Witam
W Pani przypadku mogło dojść do tzw suchego zębodołu, czyli dolegliwości związanych z brakiem skrzepu- jego nie wytworzeniem lub utratą na skutek np. zbyt wczesnego płukania ust po zabiegu. Dolegliwości bólowe towarzyszą często trudnym ekstrakcjom- nie napisała Pani z jakiej przyczyny ząb był usuwany i jak wyglądał sam zabieg. W obecnej sytuacji proszę udać się do stomatologa, który ustali przyczynę dolegliwości i w droży odpowiednie postępowanie.Adrenalina dodawana do znieczulenia jest środkiem obkurczającym naczynia, Jeżeli wiąże Pani z nią występowanie dolegliwości, proszę następnym razem poprosić o znieczulenie bez adrenaliny.

Trzeba wrócić do tego dentysty, aby podjął dalsze leczenie w formie farmakologicznej, albo pójść do innego. Z jakiego powodu pani tak długo zwleka?