Opuchnięte nogi od łydki do kostki

Witam, od kilku lat mam ten sam problem a mianowicie opuchnięte nogi połączone z ich ciężkością. Opuchlizna pojawia sie od łydki do kostki. Na co dzień prowadzę stojący tryb pracy co niekorzystnie wpływa na moje nogi. Ponadto chciałabym dodać że w dzieciństwie chorowałam na refluks nerek, który do konca nie został wyleczony. sredecznie proszę o poradę, co mogłoby wpłynąć na ich stan. Pozdrawiam Anna

Dzień dobry,

Obrzęki nóg są skutkiem zatrzymywania w organizmie sodu i wody. Ich przyczyna można być naprawdę różna- od kłopotów z nerkami o których Pani wspomina, choroby tarczycy, po problemy z sercem, żylakami, przyjmowanymi lekami np. hormonami. Na ten moment pomóc mogą drenaże limfatyczne, natomiast jest to leczenie skutków tzn. już istniejących obrzęków a nie ich przyczyny. Należy poznać dokładną etiologię, by móc wdrożyć odpowiednie leczenie- zalecam więc wizytę u lekarza.

Pozdrawiam