Opuchnięte nogi, osłabienie, problemy z poruszaniem i bladość skóry u byłego alkoholika

witam mam pytanie .co zrobic jak tata niechce isc do lekarza a jest oslabiony nogi ma spuchniete niemoze chodzic tyle ze pare krokow do kuchni...dawniej byl alkoholikiem...jest bladny na twarzy jak przejdzie pare krokow to mowi ze go slabi ale juz od miesiaca siedzi i niegdzie niechodzi.a do lekarza niechce isc ani zadnych badan zrobic.duzo je.nieiwem mco mamy w takiej sytuacji robic bo to bardzo zle wyglada,,,prose o odpowiedz
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Niestety żaden lekarza nie jest w stanie zmusić pacjenta do poddania się terapii wbrew jego woli. Zazwyczaj zdecydowanie lepiej działa presja najbliższych. Dolegliwości o których Pani pisze mogą sugerować dekompensację niewydolności krążenia lub marskości wątroby. Mogą pojawić się jednak również w innych jednostkach chorobowych. Proszę szczerze porozmawiać z tatą i przekonać go, że dolegliwości z całą pewnością nie przejdą same, a czym później zgłosi się on do lekarza, tym mniejsze będzie miał szanse na pełne wyzdrowienie.