Opuchnięte powieki i przekrwione oczy

Witam Od dluższego czasu mam opuchnięte powieki i wiecznie przekrwione oczy. Okulista twierdzi ze to zespół suchego oka. Niestety stosowałem krople przez długi czas i żadnej poprawy. Dziś może kuracje kroplami Tobradex z mizernym skutkiem.Jakie badanie powinienem wykonac bo mnie ta okulistka wykonczy.To nie jest swiadome leczenie tylko strzelanie.Zasugerowalemzemoze to jakis wirus czy zapalenie lub jakas grzybica, ale od razu stwierdzila ze nie.Oczy po przebudzeniu mi dodatkowo ropieja.

Może ma Pan nużeńca? da się to zbadać w dużych miastach. pobiera się rzęsy do badania.Można też zrobić wymaz z worka spojówkowego by oznaczyć florę bakteryjną, ale musi się być bez leków przynajmniej 5 dni.Pozdrawiam. to nie grzybica.Wirusa nikt Panu nie zbada,nie da się.