Opuchnięte stawy, powiększone węzły chłonne a RZS

17 lat. Wszystko zaczęło się na początku sierpnia, kiedy to zaczęła mnie boleć kostka (opuchlizna) następnie identyczna sytuacja z drugą. Jakiś czas później opuchnięte kolana, bolące palce, nadgarstki, łokcie. Byłam na badaniach (RF 17, LIMF. 60% GR.ZASAD. 2% MONOCYTY 2%). W rodzinie występowało RZS, l. rodzinny zdiagnozował to samo, czekam na miejsce u reumatologa. Pojawiły się znacznie powiększone węzły chłonne szcz. po prawej str. oraz nadmierne wypadanie włosów. Czy to na pewno RZS?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Przede wszystkim, aby potwierdzić/wykluczyć RZS konieczne jest wykonanie dodatkowych badań (przede wszystkim przeciwciała anty-CCP). Dla tej choroby najbardziej charakterystyczne jest zapalenie małych stawów rąk i stóp, dolegliwości ze strony kolan nie są tak częste. Dolegliwości o których piszesz nie przesądzają o diagnozie RZS, nie mniej jednak jak wspomniałam na początku konieczne są dodatkowe badania.