Opuchnięte stopy i podwyższone OB

Wyniki badań mam dobre, trochę podwyższony potas, opuchnięte stopy, wynik OB wynosi 65. Proszę o poradę!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Informacje o opuchniętych stopach, wysokim OB i podwyższonym (jak bardzo?) poziomie potasu nie są wystarczające do postawienia rozpoznania. Nie wiem niestety także, jakie badania miał już Pan wykonywane.

Na pewno powinna być to m.in. morfologia krwi obwodowej, badanie ogólne moczu, stężenie kreatyniny w surowicy krwi oraz badanie elektrokardiograficzne. Obrzęki stóp mogą się pojawiać przy niewydolności żylnej, nieprawidłowej pracy serca. Jeśli towarzyszy im wzmożone ocieplenie i ból, może to sugerować zapalenie stawów. Na stan zapalny wskazuje także podwyższone OB.

Aby ustalić przyczynę dolegliwości i nieprawidłowych wyników badań, konieczna jest dokładna diagnostyka internistyczna.

Pozdrawiam.