Opuchnięte żyły po operacji żylaków

Witam. 3 tygodnie przeszłam operację usunięcia żylaków z lewej nogi. Siniaki są już praktycznie niewidoczne, tak samo rany po cięciu. Z gojeniem się nie ma problemu. Ale zastanawiam się nad pewną kwestią. Tam, gdzie był największy żylak, widać żyłę, jakby opuchniętą. Ma długość około 10 cm. Proszę napisać czy to zniknie za jakiś czas? Używam żeli na zmianę i sprayu tam, gdzie były żylaki. Oprócz tego przyjmuję leki doustnie. Jestem młoda, więc chciałabym pozbyć się zgrubień. Nie boli mnie ono, jest jednak widoczne. Dużo biegam, najczęściej na ok. 6 km. Kiedy mogę wrócić do treningów? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Trudno ocenić czym jest zmiana bez możliwości jej obejrzenia i zbadania. Jeśli jest niebolesna i miękka w dotyku możliwe, że jest to przestrzeń między skórą a powięzią. Skóra w tym miejscu była prawdopodobnie silnie rozciągnięta prze żylak i po jego usunięciu pojawiła się przestrzeń, która wypełnia się krwią. W takiej sytuacji najgorsze co można zrobić to smarować maściami i żelami na żylaki. Bowiem te leki zawierają substancje przeciwkrzepliwe, które nie pozwalają by ta przestrzeń się wykrzepiła i zarosła.

Możliwe też, że jest to żyła, która nie została do końca usunięta lub perforator w takiej sytuacji konieczna będzie reoperacja lub inny zabieg np. skleroterapia

Biegać Pani będzie mogła już w kilka tygodni po odstawieniu leków przeciwkrzepliwych jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów.