Mężczyzna , 20 lat Witam. Trochę nie w porę, ale tydzień temu grając mecz w piłkę ,,zderzyłem się'' w powietrzu moją nogą z nogą kolegi przy sinym wybiciu piłki. Poczułem ostry ból, lecz zlekceważyłem to. Nazajutrz wystąpił ciemny siniak i opuchlizna. Kolor palca wrócił do nomy natomiast wciąż jest opuchnięty i boli podczas chodzenia lub zginania ,,do dołu''. Pracuję cały dzień dlatego nie mam czasu na izbie przyjęć zmarnić 3 godziny. Kupiłem wczoraj reparil gel i pytanie co dalej ? Bardzo dziękuję z góry za pomoc
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Siniaki – Siniec powstaje na skutek pęknięcia drobnych naczyń pod powierzchnią skóry. Bardzo często przybiera różne odcienie. Któż z nas nie nabił sobie choć raz w życiu siniaka? Każdy, kto uprawia sport, boryka się z tym problemem.