Opuchnięty policzek po przebudzeniu u sześciolatka a choroba nerek

Mój sześcioletni wnuk obudził się dzisiaj rano z opuchnietym prawym policzkiem wokół oka. Opuchlizna zaczynała się od ucha do kości policzkowej. Nic go nie boli. Dwa tygodnie wcześniej chorował nie wiem czy to było przeziębienie czy grypa (katar kaszel i niezbyt wysoka temperatura) skończyło si e na podaniu antybiotyku. Czasami skarży się że bolą go palce u stóp choć obuwie ma wygodne. Czy może to być choroba nerek, jak był malutki to miał kłopoty z nerkami.

Jednak przy chorobach ogólnoustrojowych opuchlizna byłaby raczej symetryczna.
Proponowałabym wizytę u pediatry, kontrolę parametrów nerkowych. USG jamy brzusznej zwłaszcza jeżeli były w przeszłości problemy z nerkami.