Organizowanie czasu dla 10-latka

Ja jeszcze w sprawie czasu dziecka (10 lat) przed komputerem. Piszecie Państwo, że może UDAĆ się ograniczenie gier i czasu rozrywkowego przed komputerem pod warunkiem zapewnienia dziecku innych rozrywek. Czy oznacza to, że dziecko albo siedzi przed komputerem albo zajmuje się czymś innym, pod warunkiem, że zorganizują mu to rodzice? Za moich czasów sami sobie wynajdowaliśmy zabawy. Czy ograniczenie czasu na komputer nie spowoduje u dziecka wyzwolenia kreatywności i pomysłowości?

Witam
Rolą rodzica jest stymulowanie dziecka do podejmowania nowych działań, zadań, podpowiadanie mu różnych rozwiązań...w pewnym sensie kierowanie jego rozwojem. Jeśli jest tak, że dziecko nie potrafi samo poszukiwać to dobrze jest mu w tym pomóc. Pozostawienie go samego z problemem i ograniczanie na pewno nie wpłynie pozytywnie na rozwój kreatywności i twórczości. Jest to proces, który rozwija się od najmłodszych lat i jeśli był wcześniej zaniedbany to warto mu pomagać w jego odbudowaniu.
Pzodrawiam B.K.

Witam, zawsze warto zachęcać dziecko do aktywności, starać się pokazywać zajęcia, które być może sprawia mu radość, dobrze także zorganizować czas spędzany z rodzicem, np 30 min na wspólny spacer, rower, grę planszową w zamian komputera. Pozdrawiam serdecznie.