Orgazm wyłącznie w pozycji na jeźdżca

Witam, Regularnie współżyję ze swoim narzeczonym od koło 2 lat, jednak zawsze orgazm osiągam tylko w pozycji "na jeźdźca". Czym to może być spowodowane i czy powinno mnie to w jakiś sposób niepokoić?

Dzień dobry.

Pozycja "na jeźdźca" daje kobiecie pełną kontrolę nad przebiegiem stosunku. Możliwe, że poczucie kontroli jest potrzebne Pani do utrzymania poczucia bezpieczeństwa - nie tylko podczas seksu, ale ogólnie w życiu i w związku. Stąd być może przeżywanie spełnienia tylko w tej pozycji. Wydaje się też, że skoro przeżywa Pani orgazmy, nie ma powodu, by przejmować się tym, że osiąga je Pani tylko w określonej pozycji.
Jeżeli jednak ww. martwi Panią i niepokoi, może Pani skonsultować się z seksuologiem, który mógłby Pani przybliżyć problematykę fizjologii orgazmu i, jak sądzę, w pełni Panią uspokoić.

Pozdrawiam.