Orientacja seksualna a iloraz inteligencji

Czy to prawda że mężczyżni homomoseksualni są inteligentniejsi od heteroseksualnych . W moim przypadku ,miałem lepsze oceny w szkole od kolegów a mój iloraz inteligencji -wais-r.pl to -118 punktów.

Dzień dobry.

Nie spotkałem się z żadnymi doniesieniami naukowymi mogącymi potwierdzić Pańską tezę, która, nawiasem mówiąc, wydaje się być mało uzasadniona. Zależność między ilorazem inteligencji, a orientacją seksualną wydaje się być taka sama jak zależność tegoż ilorazu od koloru oczu, włosów czy np. wzrostu - czyli żadna. Mówiąc inaczej - można zapewne odnaleźć jakieś korelacje pomiędzy różnymi zmiennymi (płeć, orientacja seksualna, kolor oczu, zainteresowania, itp., itd.), stwierdzenie jednak, by miały one charakter przyczynowo-skutkowy, byłoby chyba zwyczajnym nadużyciem.

Pozdrawiam.

Mgr Maciej Rutkowski

Inteligencję oraz temperament dziedziczymy w okreslonych procentach. Reszta jest wpływem uczenia, otoczenia, w ktorym się wychowujemy. Brak badan wpływu orientacji seksualnej na wskaźnik inteligencji.

Pozdrawiam