Orientacja seksualna a wychowywanie się bez ojca

Witam.Jestem chłopcem i niedawno skończyłem 15 lat.Nie wiem jakiej jestem orientacji.Brak mi męskiego wzorca.Nie mam taty,bo odszedł od mamy.Realnie był ze mną nie cały rok,bo zacząłem chodzić do przedszkola.Bawiłem się w dzieciństwie lalkami w dom,bo chyba zacząłem pobierać wzorce od mamy.Zachowywałem się jak mama jak taty nie było.Teraz staram się być mężczyzną.W wieku 12-13 lat zacząłem oglądać porno(hetero).Kiedyś z ciekawości kliknąłem na reklamę gejporno i mnie to podnieciło.Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie. Określenie twojej orientacji seksualnej leży tylko i wyłącznie po twojej stornie. Fakt iż oglądając film pornograficzny o tematyce gejowskiej doznałeś podniecenia może być związany z emocjami jakie wzbudziły na tobie nagość i sam akt seksualny. Nie oznacza to jednak iż jesteś homoseksualistą. Z pewnością podczas oglądania filmów pornograficznych o tematyce heteroseksualnej także możesz odczuwać podniecenie. Jeżeli uważasz, że potrzebujesz pomocy warto abyś skorzystał z rozmowy z psychologiem. Być może w wyniku barku mężczyzny w twojej rodzinie podświadomie szukasz kogoś starszego ( mężczyzny) dla poczucia bezpieczeństwa.

Naśladowanie pewnych ról społecznych, zabaw - to nie orientacja seksualna. Na te pierwsze mają wpływ warunki zewnętrzne. Orientacja seksualna jest uwarunkowana głównie biologicznie, choć zachowania w okresie dojrzewania mają wpływ plastyczny. Dlatego też oglądanie pornografii hetero i homoseksualnej nie pokazuje właściwego "wzorca męskiego", proponuję jej unikać...
Może warto skorzystać z konsultacji psychologa, po rozmowie z mamą czy osobą zaufaną z rodziny?
Pozdrawiam.