Orotan litu i asparaginian litu w leczeniu CHAD

pytanie do lekarza psychiatry. W Chad stosuje się lit w postaci węglanu. Sporo się naczytałam i znalazłam informacje że można stosować orotan litu lub asparginian litu. Te leki są podobno dużo lepiej przyswajalne i ich dawka terapeutyczna może być nieporównywalnie niższa niż w przypadku węglanu litu. Dlaczego tych leków nie stosuje się w Polsce? Są one podobno dostępne za granicą. Czy jeśli mogłabym je tam kupować to lekarz może się zgodzić na ich stosowanie? Jest inna przyczyna niestosowania ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że mogą powyższe leki nie być zarejestrowane w Polsce. Proszę koniecznei udać się do lekarza psychiatry, lekarz będzie miał najwięcej informacji w tym temacie. co pozwoli na określenia najbardziej odpowiedniego postępowania terapeutycznego.