Ortodoncja a nastawienie zębów na swoje miejsce

Witam .Z powodu braku dolnych szustek siodemki przechylily sie w strone piatek . Na miejsce szustek nie miesci sie most ani implant . Czy uda sie aparatem ortodontycznym nastawic siodemki na swoje miejsce ?

Na ogół jest to możliwe, lecz powodzenie leczenia jest uzależnione od tego, jak wygląda wada zgryzu, czy płaszczyzna zgryzu nie jest przekrzywiona, czy nie ma tzw. parafunkcji (zgrzytania, zaciskania zębami) - w takim przypadku powinno się leczyć całość wady, łacznie z pochylonymi siódemkami.

Do oceny możliwości leczenia niezbędna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Ortodonta wykona wyciski szczęki oraz żuchwy oraz dwa zdjęcia RTG: pantomograficzne i cefalometryczne. Dopiero wtedy będzie można ocenić czy uda się zmienić położenie zębów.

Ciężko jest mi dokładnie określić czy w Pana przypadku będzie możliwe prawidłowe ustawienie zębów siódmych..zależy to bowiem od kilku czynników- np jakiej wielkości są te przestrzenie, jak dawno stracił Pan zębu szóste - czy może w ogóle ich nie było. Generalnie uzyskiwanie przestrzeni w takich sytuacjach jest dość cięzkie i nie zawsze możliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wizyty konsultacyjnej w gabinecie aby rozwiać wszelkie wątpliwości.