Orzechy w ciąży

Witam,
chciałam się dowiedzieć jakie orzechy można jeść i czy w ogóle można jeść w ciąży?
Dziękuję

Witam serdecznie,

W Danii były przeprowadzane badania, które wykazały,że przyszłe mamy, które codziennie spożywają orzechy mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia astmy u ich dzieci. Jednak na tym etapie nie można zalecić kobietom w ciąży unikania orzechów. Należy je spożywać ale z umiarem. Może Pani wybrać dowolny rodzaj orzechów. Orzechy muszą być dobrej jakości. Zdarza się bowiem,że znajdujemy w nich pleśń. A ona jest niebezpieczna dla dziecka.

Pozdrawiam