Osad na języku, szczypanie cewki na końcu penisa - co to może być?

Dzień dobry, żółty nalot na języku - zrobiłem wymaz: wyhodowano streptococcus z gr. Viridians, wzrost: bardzo liczne oraz neisseria species, wzrost: dość liczny, ponadto czuję pieczenie, świąd penisa. Żadnych widocznych zmian nie zaobserwowałem. Nie ma również żadnej wydzieliny ani 'zapachu', nie mam ubezpieczenia, zatem badania robię we własnym zakresie, po czym chcę udać się z możliwie najbogatszym 'materiałem dowodowym' do lekarza. Planuję zrobić wymaz z penisa, ale chciałbym wiedzieć, pod jakim kątem mam go zrobić. Partnerka, z którą współżyłem, jest pod stałą opieką ginekologiczną, udała się na badanie w związku z 'krostkami' i bólem krocza. Wczorajsza wizyta zaowocowała wstępną diagnozą: kłykciny kończyste. Jak już napisałem, na moim ciele nic takiego nie zauważam. Proszę mnie pokierować - jak w tej sytuacji powinienem się zachować i w miarę możliwości wstępnie zdiagnozować przypadłość? Czy powinienem również zrobić badania na HPV? Dziękuję i pozdrawiam, Kamil

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Świąd i pieczenie w obrębie cewki moczowej świadczy o infekcji układu moczowo-płciowego. Wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu wraz z posiewem. Jeżeli nie obserwuje Pan u siebie wycieku z cewki, nie ma na tym etapie wskazań do pobierania materiału z cewki moczowej.
Wspomina Pan o diagnostyce partnerki. Jak sam Pan zauważył, lekarz postawił dopiero wstępną diagnozę. W przypadku potwierdzenia rozpoznania, ginekolog partnerki zaleci Panu odpowiednie postępowanie i skieruje na ewentualne badania. Jeżeli nie zauważył Pan żadnych narośli w obrębie członka, jąder czy odbytu, to ryzyko jest nieduże, choć ze względu na odbywane stosunki z zakażoną partnerką ryzyko infekcji istnieje. Na szczęście w prawie 70% wirus eliminuje się z organizmu samoistnie, bez potrzeby leczenie.
Wyhodowana flora na języku wymaga konsultacji z lekarzem, w celu zastosowania odpowiedniego leczenia. Należy także zwrócić uwagę, że wyhodowane w jamie ustnej bakterie z rodziny Neisseria mogą także bytować w obrębie dróg moczowo-płciowych, wywołując wspomniane objawy. Niestety wymaz nie różnicuje rodziny Neisseria na poszczególne szczepy, ale ze względu na nosicielstwo partnerki istnieje ryzyko zakażenia Neisseria gonorrhoea, czyli rzeżączki. Przy takim podejrzeniu wskazana jest wizyta w poradni wenerologicznej.
Pozdrawiam