Osamotnienie przyczyną depresji

Witam. Mam problem dotyczący depresji.Nie dochla ona mnie a jednak najbliższej mi osoby(nie z rodziny). Próbowałam pomóc choremu na wszelkie sposoby,poniewaz mialam juz styczność z Tą chorobą Wciaz utrzymuje kontakt i wspieram.Jednak chory nie pozwala sobie do konca pomoc.przyczyna depresji podejrzewam , ze jest ostamotnienie co do problemow zaczynajacych sie od malych konczacych na depresji.chory ma z rodziny mame , ale nie ma z nia dobrego kontaktu wrecz przeciwnie mimo ze z nia mieszk. Jest

Witam!

Informacje opisane przez Panią są szczegółowe, jednakże zauważam brak sformułowanego pytania, które być może się nie zmieściło.

Dodam, że często przyczyną depresji nie jest osamotnienie samo w sobie, lecz sposób w jaki osoba myśli o sobie, przyszłości i otoczeniu. Nie należy jednakże lekceważyć takich myśli ponieważ mogą one mieć źródło w nieprzyjemnych doświadczeniach danej osoby. Warto wspierać chorego oraz motywować go do podjęcia terapii oraz konsultacji z psychiatrą.

Często dobrym pomysłem są grupy wsparcia lub zaangażowanie się w wolontariat. Możliwość pomocy innej osobie może poprawić stan chorego na tyle, że być może odnajdzie motywacje do podjęcia próby leczenia.

Pozdrawiam!

osamotnienie nigdy NIE JEST PRZYCZYNAdepresji.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

To dobrze, że utrzymuje Pani z tą osobą kontakt i że próbuje go/ją Pani wspierać. Dobre jest angażowanie tej osoby w aktywność, wyciąganie jej na spacery lub aranżowanie wspólnych aktywności. Przestrzegam jednak przed nadmiernym braniem jej/jego problemów na swoje barki. Samotność nie jest prawdopodobnie przyczyną, a jedynie efektem depresji. Proszę pamiętać, że choć to czasem trudne, to od tej osoby zależy w pierwszym rzędzie jej wyzdrowienie. Dlatego wśród najważniejszych rzeczy które może Pani zrobić znajduje się zaproponowanie tej osobie wizyty u specjalisty.

http://www.gabinetzmian.pl