Osiągnięcie wzrostu przez dziecko

Moja córka niebawem skończy 17 lat. Chciałabym wiedzieć jaki wzrost osiągnie kiedy przestanie rosnąć. Czy mógłby Pan/Pani stwierdzić (choć prawdopodobieństwo) ile jeszcze urośnie? Dodam,że mam 165cm, a mąż190cm. Córka dojrzewa z opóźnieniem, pierwszą miesiączkę miała w wieku 16 lat i 9 miesięcy. Dane mojej córki: 13 lat - 161,5 14 lat - 164,5 15 lat - 167,5 16 lat - 169 17 lat(niespełna)- 172

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wzrost może nie zmienić się już drastycznie. Myślę iż 2-3 cm są jeszcze w zasięgu ręki, a dokładnie wzrostu.