Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osiemnastolatka a kontrola rodziców

Witam. Mam 18 lat. I problem w tym że moi rodzice zabraniają mi mieć chłopaka. Nie mogę w ogóle wychodzić z domu.jestem kontrolowana i sprawdzana. Gdy nie robię tego co każą to zabierają mi telefon. Po szkole mama mnie odbiera. Mam już myśli które nie są normalne.
18 LAT ponad rok temu

Zmniejszenie poziomu stresu a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Witam serdecznie, Rzeczywiście zachowanie Twoich rodziców wydaje się być nadmiernie kontrolujące. Czy mogą mieć ku temu jakieś powody? Spróbuj na początku spokojnie z nimi porozmawiać. Wytłumacz, że rozumiesz ich troskę, że jesteś za nią wdzięczna, ale potrzebujesz trochę swobody by nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności za własne decyzje. Może w ten sposób uda Wam się wspólnie wypracować kompromis. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam Cie Serdecznie,

Z Twojego opisu wynika, że Twoi Rodzice niepokoją się o Ciebie i jest to może zrozumiałe z perspektywy Rodzica, jednak przekraczają Twoje granice, co jest zrozumiałe, że u Ciebie pojawia się bunt i niezgoda.

Sugerowałabym, żebyś spokojnie i szczerze przedstawiła Rodzicom soją opinię na ten temat i argumenty, że mogą mieć do Ciebie zaufanie i masz prawo do swoich decyzji.

Jeśli to nie byłoby skuteczne, porozmawiaj poufnie z psychologiem lub pedagogiem szkolnym, z prośba o wyjątkowe zrozumienie.

Życzę Ci pomyślności, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy