Osłabienie a refluks żołądkowo-przełykowy i wypadanie płatka zastawki mitralnej

Witam. Mam 21 lat. Ostatnio bardzo często jestem senna i osłabiona. Jak wstane z łozka i zjem to po godzinie a nawet pół zasypiam na stojąco.. czuje się jakas taka wyczerpana i nic mi sie nie chce. Nie mam nawet siły umyc zeby, doslownie nic. Potrafie caly dzien chodzic w pizamie, zaniedbujac swoje obowiazki... Nie wiem czy na to jakis wplyw moze miec to ze mam wypadanie platka zastawki mitralnej, choruje rowniez na refluks zoladkowo przelykowy..? pomocy:(

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim proszę zbadać hormony tarczycy- być może problem wynika z jej niedoczynności- może je zlecić lekarz rodzinny. Jeżeli nie tarczyca przyczyn osłabienia może być wiele, nie tylko somatycznych- ale także na przykład depresja- proszę się zastanowić również nad tą przyczyną i koniecznie znaleźć siłę aby udać się do lekarza! Refluks i wypadanie płatka zastawki raczej nie mają tutaj udziału.

 Lek. Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani - najprawdopodobniej przyczyną jest sprawa kardiologiczna. Refluks nie wywołuje tak drastycznych objawów zmęczenia.
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.