Osłabienie a wyniki morfologii

Ostatnio czułam osłabienie zdarzały mi się małe zasłabnięcia dlatego zrobiłam badanie krwi w celu sprawdzenia źródła tych objawów. W morfologii miałam obniżone wskaźniki: Hematokryt 35,6, RDW-SD 33,6, LYM % 18,8, i podwyższony NEU % 77,9 podostałe wskaźniki pozostają w normie jedynie hemoglobina na granicy 12,0. Prosze o poradę co mam robić, co to moze być za przyczyna osłabienia...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom hemoglobiny i hematokrytu jest prawidłowy w przypadku młodej kobiety. Nieco podwyższony poziom neutrofili przy nieco obniżonym poziomie limfocytów najczęściej jest natomiast wynikiem infekcji o etiologii bakteryjnej. Niestety nie podała Pani pełnego wyniku morfologii, co wyklucza możliwość szczegółowej interpretacji. W celu wyjaśnienia przyczyny osłabienia powinna Pani jeszcze wykonać badania oceniające funkcję tarczycy.