Osłabienie, biały nalot na języku a AIDS

Od początku. Dawno temu jak byłem mały (7-9 lat) wywróciłem się na rowerze uderzając się przy tym w genitalia, a do tego rozwaliłem sobie kolano z którego ciekła krew. Niby nic w tym dziwnego, ale gdy trochę podrosłem to śmiałem się, że mam "trzecie jajko". W skutek upadku tak jakby się rozdwoiło, byłem z tym u lekarza dali skierowanie ale nie miałem czasu iść z tym. Teraz niedawno odczuwałem jakiś ból i pieczenie w mosznie, ale zignorowałem to i przestało boleć. Jakiś miesiąc temu zauważyłem, że moje oczy robią się podkrążone i zapadnięte i ogólnie wyglądam jakbym coś ćpał. Mam jakieś dziwne lęki, że to właśnie AIDS. Jestem osowiały, stale zmęczony, nie mam apetytu i straciłem na wadze (to działo się w przeciągu 3-6 tyg.) Od 3 dni zauważyłem, że na samym końcu języka robią się jakieś "pryszcze" nie wiem jak to nazwać, a może one od zawsze tam były tylko ja tego nie zauważałem? Poza tym język jest często biały (nie do końca ale jest jakiś biały nalot). Dziś zaczął mnie nawet chyba pobolewać trochę, ale z tego co wyczytałem w internecie to może być jakiś grzyb, bo palę papierosy, piję alkohol (ostatnio były moje i mojej żony ur. więc wypiłem troszeczkę więcej). Do tego mam suche ręce i jak wyprostuje palce to wyglądają one jak u starszych osób. Co do seksu to kochałem się parę razy z żoną kiedy miała okres, i dawno temu z inną dziewczyną ale z kondomem bez całowania. Czy to możliwe że mam aids jak uprawiałem seks z inną dziewczyną ponad 2 lata temu w kondomie, a teraz mam te dolegliwości, to znaczy tylko jedno. Czy to może stres czy coś innego? Wątroba czy coś? Do tego pocę się gdy się trochę poruszam i przy schylaniu (gdy brzuch jest ściśnięty dostaje zgagę. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy są dość nieswoiste, wydaje się być wątpliwe aby były związane z infekcją wirusem HIV. Oczywiście dopóki nie zostaną wykonane odpowiednie badania to nie można wykluczyć takiej infekcji. Jednakże na podstawie Pana wywiadu wydaje się to mało prawdopodobne.
Być może część objawów związana jest z nadmiernym stresem np potliwość.
Opisane problemy ze zgagą mogą być spowodowane chorobą refluksową.
Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu wykonania badania fizykalnego oraz podstawowych badań dodatkowych np morfologii krwi, analizy moczu, glikemii na czczo, transaminaz.

Redakcja abcZdrowie.pl