Osłabienie, ból i zawroty głowy, stan podgorączkowy oraz powiększone węzły chłonne u 27-latki

Ciągłe zmęczenie,ból głowy,czasem zawroty,ciągły stan podgorączkowy 37,4 do 37,8, bóle pleców, świąd skóry mimo braku wysypki i powiększone węzły pod pachami,duże twarde ale nie bolą na szczęście.Nie mam alergii i z badań kału i moczu zostały wykluczone pasożyty.Co to może być? Nie mogę normalnie funkcjonować już pona 2 miesiące,spałabym najchętniej całe dnie. Proszę o odpowiedź,z góry dziękuję.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim powinna się Pani niezwłocznie zgłosić do lekarza rodzinnego. Wskazane wykonanie badania morfologii krwi z rozmazem oraz poziom bilirubiny i markerów wątrobowych we krwi. Węzły chłonne można poddać ocenie w bad. USG, powinno zostać wykonane także palpacyjne badanie piersi, oraz w przypadku wyczucia patologicznego oporu wykonać badanie USG gruczołów piersiowych.