Osłabienie, bóle głowy i kołatanie serca

Witam.Od pewnego momentu mam spore problemy ze swoim zdrowiem psychicznym. Bardzo często odczuwam bóle-glowa, kołatanie serca, dusznosci itp- byłam z tym u lekarza, badania niczego nie wykazały.Zaczelam mieć myśli samobójcze, żadnej nie potrafię spełnić, boję się. Nie mam siły na nic, jestem wyczerpana już po przebudzeniu. Jestem wrażliwa osoba co jest złe w moim przypadku. .Boję się powiedzieć rodzicom, nie zrozumieją mnie. Mam 19lat i mogę sama iść do psychologa, ale tego też się boję.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam Panią,
jesli może Pani sama iść do psychologa to prosze spróbować.
Ma Pani bole glowy i osłabienie prawdopodobnie ze stresu. Psycholog mogłby pomóc poszukac w jakich sytuacjach sie pojawiaja te objawy i zastanowic sie wspolnie co z tym fantem zrobić. Prosze sie nie bac. Mozemy uznac ze juz Pani byla u psychologa skoro tutaj dostala Pani odpowiedz :)
Bedzie dobrze.
Pozdrawiam!

Witam,

Jeżeli jest Pani w stanie udać się do psychologa sama, to proszę to zrobić gdyż objawy prawdopodobnie same nie ustąpią lub mogą nawracać. Jeśli będzie Pani czuła się zbyt osłabiona proszę poprosić rodziców o pomoc, dobrze byłoby również aby wiedzieli co się z Panią dzieje, jak się Pani czuje, żeby dodatkowo mogła Pani uzyskać wsparcie ( jeśli to możliwe) również w domu. Nie chcę stawiać diagnozy na podstawie krótkiego opisu, natomiast jeśli kardiologicznie, endokronologicznie jest wszystko ok, to terapia powinna pomóc.

Dzień dobry, rozumiem, że wizyta u psychologa wzbudza w pani pewien poziom lęku - jest to normalny objaw i myślę, że wiele osób odczuwa stres przed pierwszą a nawet w trakcie początkowych wizyt. Jednak bez pełnej diagnozy trudno ocenić pani stan i jego przyczyny. Psycholog - psychoterapeuta zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Objawów, które Pani opisuje nie da się bagatelizować. Nie znam Pani sytuacji życiowej, może nastąpi jakaś gruntowna zmiana, która spowoduje całkowite inne podejście do życia, siebie, otoczenia i poczuje się Pani lepiej. Może... Jednak mogą to być również objawy wskazujące na jakieś zaburzenia lękowe lub depresyjne. W tym wypadku potrzebna jest pomoc, wsparcie. Nie ma się czego bać. To Pani wybiera psychologa, któremu Pani zaufa ( trzeba szukać-). A tak na marginesie - to bardzo dobrze, że żadnej myśli ( z tych samobójczych) nie może Pani spełnić! Nie warto nawet próbować. Lepiej zawalczyć o siebie i swoje - lepsze życie. :-). Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią serdecznie. Skoro lekarz wykluczył somatyczne podłoże Pani dolegliwości, należy zgłosić się na konsultacje do psychologa - psychoterapeuty. Ważne, by wybrała Pani doświadczoną osobę i by w kontakcie z nią czuła się Pani dobrze i swobodnie. Wiek w którym Pani jest nie jest łatwy. Przed młodym człowiekiem stoi szereg ważnych zadań tj. separacja od rodziców, usamodzielnienie się, poszukanie przyjaciół, partnera, wybór dalszej, dorosłej już drogi zawodowej. To wszystko są bardzo ważne decyzje i nawet jeżeli świadomie radzimy sobie i nie czujemy lęku, często doświadczamy go na poziomie objawów, np. takich, które Pani opisuje. Decydując się na psychoterapię bedzie Pani mogła przyjrzeć się tym lękom, omówić je z życzliwą osobą i nauczyć się z nimi adekwatnie radzić, co miałoby prowadzić do złogodzenia lub likwidacji uciążliwych objawów.
Każdy z nas się obawia pierwszej wizyty u psychologa, podobnie, jak boimi się nowo poznanych osób. Otworzenie się przed kimś również nie jest łatwe. Jednak proszę pamiętać, że dobrze wykształcony psycholog pomoże Pani przejść przez te trudne momenty w Waszej relacji.

Małgorzatam Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl